28/8-04 SSRK Ultuna SU(u)CH Claramand B'Dazzled AVELSKLASS med HP
PROGENY GROUP with HP

Domare var Georg Findlay


8/8-04 SKK Askersund SU(u)CH Claramand B'Dazzled AVELSKLASS med HP
PROGENY GROUP with HP
Domare var Kari Haave


1/8-04 SKK RONNEBY BIR AVELSKLASS/ BOB PROGENY GROUP

Ch Claramand B'Dazzled, Fancy Paws Evening Dazzle, Fancy Paws Halloween Dressed,
Fansy Paws Happy Hubert, Fancy Paws Jaunty
Domare var Robert Dawson


1/8-04 SKK RONNEBY BIR UPPFÖDARKLASS/ BEST BREEDER GROUP

Fancy Paws Evening Dazzle, Fancy Paws Halloween Dressed, Fansy Paws Happy Hubert, Fancy Paws Jaunty
Domare var Robert Dawson


30-31/7-04 SKK RONNEBY BIR AVELSKLASS/ BOB PROGENY GROUP
Samma hundar i klasserna båda dagarna
Same dogs in the class both days


Ch Claramand B'Dazzled, Fancy Paws Evening Dazzle, Fancy Paws Halloween Dressed,
Fansy Paws Happy Hubert, Fancy Paws Jaunty
Domare 30/7 var Joanne Sewell
Domare 31/7 var Fred Cuthbert


30-31/7-04 SKK Ronneby BIR UPPFÖDARKLASS/ BEST BREEDER GROUP
Samma hundar i klasserna båda dagarna
Same dogs in the class both days


Fancy Paws Evening Dazzle, Fancy Paws Halloween Dressed, Fansy Paws Happy Hubert, Fancy Paws Jaunty
Domare 30/7 var Joanne Sewell
Domare 31/7 var Fred Cuthbert


29/7-04 SKK RONNEBY BIR AVELSKLASS/ BOB PROGENY GROUP OCH BEST IN SHOW 4
Det var hela 70 grupper olika raser, och efter 5 gallringar så satt vi fortfarande kvar och slutade som BIS-4
Det lever man länge på!!!

Ch Claramand B'Dazzled, Fancy Paws Evening Dazzle, Fancy Paws Halloween Dressed
Fancy Paws Happy Hubert och Timanka's Very Important
Domare var Kari Salminen


29/7-04 SKK RONNEBY BIR UPPFÖDARKLASS/ BEST BREEDER GROUP

Fancy Paws Evening Dazzle, Fancy Paws Halloween Dressed, Fancy Paws Happy Hubert och Fancy Paws Jack In The Box
Domare var Kari Salminen


SSRK Leksand BIR AVELSKLASS/ BOB PROGENY GROUP OCH BEST IN SHOW 2

Ch Claramand B'Dazzled, Fancy Paws Evening Dazzle, Fancy Paws Halloween Dressed
Fancy Paws Jailhouse Rock och Sausbergets Amarant


SSRK Leksand BIR UPPFÖDARKLASS/ BEST BREEDER GROUP OCH BEST IN SHOW 3

Fancy Paws Jaunty, Fancy Paws Jailhouse Rock, Fancy Paws Halloween Dressed och Fancy Paws Evening Dazzle


Cockerklubben Gränna BIR AVELSKLASS/ BOB PROGENY GROUP OCH BEST IN SHOW

SU(u)CH Claramand B'Dazzled, Fancy Paws Evening Dazzle, Fancy Paws Halloween Dressed,
Fancy Paws Japonica och Fancy Paws Jaunty
Domare var Lena Bratt, Kennel Camillos


Cockerklubben Gränna BIR UPPFÖDARKLASS/ BEST BREEDER GROUP
OCH BEST IN SHOW


Fancy Paws Evening Dazzle, Fancy Paws Halloween Dressed,
Fancy Paws Jack In The Box, Fancy Paws Japonica och Fancy Paws Jaunty
Domare var Lena Bratt, Kennel Camillos


SKK Stenungsund BIR AVELSKLASS/ BOB PROGENY GROUP OCH BEST IN SHOW 3

SU(u)CH Claramand B'Dazzled, Fancy Paws Evening Dazzle, Fancy Paws Halloween Dressed,
Timanka's Value Of Love och Timanka's Very Important
BIS-Domare i Stenungsund var E va Borg


SKK Hässleholm BIR AVELSKLASS/ BOB PROGENY GROUP OCH BEST IN SHOW 3

SU(u)CH Claramand B'Dazzled, Fancy Paws Evening Dazzle, Timanka's Very Important
Fancy Paws Happy Hubert och Fancy Paws Halloween Dressed
BIS-Domare i Hässleholm var Anders Lyrholm


SKK Skara BIR AVELSKLASS/ BOB PROGENY GROUP OCH BEST IN SHOW

SU(u)CH Claramand B'Dazzled, Timanka's Very Important, Fancy Paws Hot Stuff,
Fancy Paws Evening Dazzle och Timanka's Value Of Love
BIS-domare var Harto Stockmari, Finland


SKK Älvsjömässan 03 Rupert's första avelsklass med HP
Rupert's first progeny group with HP


SU(u)CH Claramand B'Dazzled, Fancy Paws Echo From ET, Sätra's Texas Ranger,
Fancy Paws Evening Dazzle, Sätra's Rut Och Rand
Domare var Arja Koskelo

 



 

Uppdaterad: 2010-06-13 Copyright © Kennel Fancy Paws
Webmaster Jöran Johansen